Czas zainwestować w Smartwatch

Przyszłość zegarków czy sztuczka? Stylowy, czy nie? Smartwatche były największym zakłócaczem w branży zegarków od czasu pierwszego wydania zegarka Apple w 2015 roku. Ale oczywiście zegarmistrzowie starają się pakować więcej funkcji w swoje produkty przez dziesięciolecia, na długo przed pojawieniem się smartfona.

Hamilton wprowadził na rynek pierwszy cyfrowy zegarek LED w 1972 roku; Pierwsze zegarki kalkulatora Timex i Casio pojawiły się kilka lat później; w 1982 Seiko stworzył zegarek z wbudowanym telewizorem, a dwa lata później swój pierwszy komputerowy terminal; w latach 90. był zegarek na pager; i Microsoft w rzeczywistości uruchomił “smartwatch” – tak ją nazywano – w 2003 roku.

Zegarki zawsze były coraz inteligentniejsze. Ale to była firma Apple – a dokładniej możliwość połączenia jej ze smartfonem – była zmieniarką. To, jak daleko ta gra się zmieniła, czy nie, pozostaje do zobaczenia.

Co zmienia zegarek w smartwach?

Najpierw telefon komórkowy stał się w rezultacie komputerem w naszej kieszeni. Teraz smartwatch wygląda – przy dalszej miniaturyzacji – aby stać się komputerem na naszym nadgarstku, lub przynajmniej jego przedłużeniem. Na razie każda zaawansowana funkcjonalność zależy od połączenia z pobliskim smartfonem.

Montblanc Summit 2Montblanc Summit 2

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz zegarka inteligentnego, to inna sprawa – działają one dobrze jako zegarki fitness i być może dla tych, którzy dużo podróżują. Ale poza tym jest to naprawdę dla tych, w pewnym sensie, zbyt leniwych, aby wyciągnąć telefon z kieszeni – sposób na szybkie spojrzenie lub dostęp do wielu aplikacji, z których korzysta użytkownik.

Przynajmniej tak szwajcarski przemysł zegarkowy raczej je widzi – bardziej jako nowość niż prawdziwa konkurencja. W końcu zegarek mechaniczny jest czymś zupełnie innym – wyrazem rzemiosła i materiałów, które prawdopodobnie wywołują raczej emocje niż praktyczne.

To powiedziawszy, słynni twórcy wspomnianych zegarków nieco nerwowo spoglądają na boom w smartwatches. Wynika to z faktu, że niektóre badania sugerują, że ludzie wychowywani w technologii komórkowej nie tylko mają coraz mniejsze zainteresowanie noszeniem zegarka, ale mogą go przekonać do noszenia jednego z nich, ale oczekują, że zrobi to więcej niż tylko czas.

Apple WatchApple Watch

“Myślę, że faktem jest, że wszyscy będziemy nosić jakieś inteligentne urządzenie w ciągu najbliższych pięciu do dziesięciu lat”, jak ma to w przypadku projektanta zegarków Max Busser z MB & F, “ponieważ łączność będzie po prostu tak ważna. Możliwości wykorzystania tych urządzeń są tak różne. “

Jakiś rodzaj smartwatcha – analogowy, ekran dotykowy, jakaś hybryda – prawdopodobnie będzie głównym nurtem odzieży na rękę, z mechanicznymi zegarkami, które przetrwają, ale stają się coraz bardziej ezoterycznymi, specjalistycznymi zainteresowaniami. A przynajmniej tak mówi ta aplikacja. Ale potem potrzebuje aktualizacji.

Najlepsze Smartwache na rynku.

Apple Watch Series 4

Nie było to pierwsze, ale dzięki kultowej postawie marki, smartwatch firmy Apple z pewnością wzbudził zainteresowanie produktem, który czasem odrzucano jako więcej sztuczek niż korzyści. Podobnie jak w przypadku każdej następnej generacji, ma być taki sam jak wcześniej, ale lepszy, a seria 4 to: większy ekran, większe przyciski, ulepszone czujniki i lepsza wydajność, w tym ceramiczna i kryształowa obudowa, która poprawia sygnał komórkowy i sprawia, że wykonywanie połączeń z zegarkiem jest teraz prawdziwą propozycją.

Jeśli tak jest, mówienie do twojego nadgarstka nadal nie wydaje ci się dziwne. Ale wtedy, podobnie jak słuchawki Bluetooth, ludzie mówili do siebie, to tylko kwestia czasu, zanim technika zmieni nasze zachowanie, a dziwny stanie się głównym nurtem.

Buy Now From: £399.00

Apple Watch Series 4

Samsung Galaxy Watch

Ponieważ zegarek Apple Watch jest przeznaczony dla fanów Apple, zegarek Galaxy jest przeznaczony dla fanów Samsunga – podobnie jak w przypadku tak wielu technologii, ekosystem smartwatcha często ma znaczenie. W przeciwieństwie do stylu science-fiction zegarka Apple Watch, Galaxy ukrywa jednak swoją funkcjonalność pod przysłowiowym buszelem – dzięki tej obudowie ze stali nierdzewnej i ramie zegarka w stylu nurkowania wygląda znacznie bardziej konwencjonalnie niż jest.

Ramka to tak naprawdę nawigacja w aplikacjach Galaxy, prawdopodobnie bardziej satysfakcjonująca niż duże palce na małym ekranie dotykowym. To jest dobre także dla fitnessu – w tym pływania. Jest to smartwatch, który jest wodoodporny nawet do 50 metrów.

Buy Now: £299.00

Samsung Galaxy Watch

Montblanc Summit 2

Nie można narzekać na zewnętrzną stronę tego zegarka – DLC (lub “powleczona diamentem”) stal lub tytan klasy 2 są opcjami – ale potem, do technologicznego piśmiennictwa, wnętrze też robi wrażenie: Summit 2 ma nową Układ Qualcomm Snapdragon 3100. Jedną z korzyści płynących z bycia pierwszym zegarem inteligentnym jest to, że daje użytkownikowi (twierdząc) żywotność baterii do tygodnia między opłatami w trybie “tylko w czasie”.

Tak, jeśli musisz od czasu do czasu podwiesić ten mechaniczny zegarek, niekiedy musisz niekiedy podłączać inteligentną odmianę. Z systemem Wear OS firmy Montblanc najwyraźniej poszedł do ekspertów w dziedzinie technologii i skupił się na samym sprzęcie – ale także w sprytny sposób. Ci tradycyjni pchacze uruchamiają wybrane przez ciebie aplikacje.

Buy Now: £845.00

Montblanc Summit 2

Tag Heuer Connected Modular 45

Tag Heuer był jednym z pierwszych wielkich nazwisk w zegarmistrzowskim luksusie, który nie tylko postrzega go jako wroga. “Nie możemy ignorować tego trendu”, jak to ujął ówczesny dyrektor generalny marki Jean-Claude Biver, gdy uruchomiono serię Connected. “Jako luksusowa marka z” przystępną “ceną wejścia nie mogliśmy przegapić podłączonego zegarka. Musimy dostosować się do gustów młodszego pokolenia. “

Często sprawdzany jako najlepszy, a nawet najdroższy na rynku smartwatch z Androidem – to pierwszy smartwatch, który uzyskał również certyfikat szwajcarskiej produkcji – Connected ma modułową konstrukcję, co oznacza, że dostępnych jest około 4000 opcji obudowy i uchwytu, kolor ramki , typ paska i tak dalej, aby zegarek stał się bardziej twój.

Buy Now: £1,500.00

Tag Heuer Connected Modular 45

Frederique Constant Horological Smartwatch

Chociaż przepaść między smartwatches a tym, co szwajcarski przemysł zegarkowy może nazwać “właściwym” zegarkiem, to jednak wciąż istnieje poczucie, że są to dwa odrębne światy. Frederique Constant jest jednym z pierwszych producentów wysokiej klasy, którzy produkują modele, które są bardzo klasycznymi zegarkami na zewnątrz, ale – dzięki partnerstwu z Alpiną i technologiczną firmą z Doliny Krzemowej – od wewnątrz zdolne do dwukierunkowej komunikacji z smartphone.

Wszystkie informacje dotyczące ostrzeżeń, monitorowania snu, śledzenia aktywności itp. Są wyświetlane za pomocą tradycyjnych analogowych rąk – co pozwala zaoszczędzić estetykę, ale prawdopodobnie kosztem użyteczności. “Pojawiły się [techniczne] wyzwania, wyjaśnia dyrektor zegarmistrzostwa Pim Koeslag Frederique Constant.

“Normalnie, na przykład podłączone urządzenia są zasadniczo plastikowe, aby wspomóc transmisję fal radiowych, a stal nierdzewna nie jest do tego dobra. Musieliśmy więc ponownie przemyśleć tarczę, aby umożliwić transmisję przez szybę – nie można po prostu zacząć używać materiałów niezwiązanych z zegarkami wysokiej klasy. Wyniki mogą zachęcić do ponownego przemyślenia rynku zegarków i tego, czym jest “inteligentny” zegarek. ”

Buy Now: £980.00

Frederique Constant Horological Smartwatch

Fossil Commuter Hybrid Smartwatch

Jeśli świat zegarków kiedyś rozróżnił poważne zegarki i modowe, nadejście zegarka smartwatch otworzyło nowy rynek dla producentów tych zegarków. Ponieważ technika w zegarkach jest szybko przestarzała, niewielu ludzi chce wydać na nią zbyt dużo. Również zegarki “modowe” nie spełniają tych samych standardów, co “poważne”.

Wejdź do takich postaci, jak Fossil, z modelem hybrydowym – takim, który zazwyczaj pozbawiony ekranu dotykowego sprawia, że jest bardziej przystępny cenowo lub głodny energii. Wygląda na to, że Commuter został zaprojektowany w eleganckim studiu w Skandynawii, ale jego dłonie zwrócą się w stronę wibracji i powiedzą, żeby sprawdzić telefon pod kątem różnych alertów.

Buy Now: £149.00

Fossil Commuter Hybrid Smartwatch

Huawei Watch 2 Sport

Dla każdego smartwatcha, który stara się wyglądać jak ekskluzywny mechaniczny, istnieje model, który jest szczęśliwy, że obejmuje nieodłączny okres przydatności do spożycia w technice z bardziej odkrytą estetyką kości. Tak więc zegarek Huawei Watch 2 może być trochę plastyczny (ze wszystkim, co ma odporną na zadrapania ceramiczną ramkę) i trochę nieporęczny.

A mimo to ma 4 GB miejsca na muzykę, GPS, Wi-Fi, bluetooth, łączność 4G i – jak wiele inteligentnych zegarków ma na celu zaoferowanie – zestaw zabawek, które pomogą w reżimie fitness, w tym monitor tętna w czasie rzeczywistym, dedykowany aplikacja zdrowia, trenera i statystyki treningu. Właściwie to nie sprawi, że ćwiczysz – może mały wstrząs elektryczny co minutę, dopóki nie zaczniesz się ruszać, będzie działał – ale jest dobrym towarzyszem, kiedy to robisz.

Buy Now: £239.99

Huawei Watch 2 Sport