10 szwajcarskich zegarków Świat nie może przestać mówić o tym właśnie teraz

Jak w modzie, zegarki nigdy nie śpią. (Cóż, niektórzy robią to, gdy kończy się ich rezerwa mocy). Przemysł zegarków zawsze posuwa się do przodu, rozwijając się z technologicznymi innowacjami i intrygującymi nowymi projektami. Chociaż, należy powiedzieć, że porusza się w znacznie wolniejszym tempie. Mając na uwadze, że trendy dominują w modzie i zmieniają się w każdym sezonie, mogą one trwać lata, aby ewoluować w świecie szwajcarskich zegarków, co ma sens jak pojedynczy zegarek może trwać lata do poczęcia.

I tak jak tygodnie mody na świecie dyktują nam, które trendy będziemy nosić w następnej kolejności, tak w każdym roku odbywają się dwa wydarzenia, które informują osoby z pasją do odzieży na rękę. Największym (prawie) jest Baselworld, gdzie tacy jak Rolex, Tudor i TAG Heuer prezentują swoje najnowsze kreacje, a drugim jest Salon International de la Haute Horlogerie, czyli SIHH, w którym mieszczą się Cartier, IWC, Montblanc i trzydzieści dwa inne luksusowe domy. Oba odbywają się w duchowym domu zegarmistrzostwa, w Szwajcarii; i obie marki próbują się nawzajem, odsłaniając najodważniejsze, najgorsze i najdroższe sposoby mówienia o czasie.

Chcesz wiedzieć, jakich najlepszych dyrektorów generalnych, raperów i tych, którzy przerejestrowali swój dom za kawałek metalu, będą przywiązani do nadgarstków w 2019 roku? Jesteś we właściwym miejscu. To najlepsze wydawnictwa SIHHH 2019.

Audemars Piguet Royal Oak Jumbo Extra Thin With Pink Gold Dial

W tym roku na stoisku AP było wiele do omówienia. Kontrowersyjnie zaprojektowana nowa kolekcja Code 11.59 przyciągnęła najwięcej uwagi i pojawiła się tratwa z nowymi spojrzeniami na Royal Oak, ale to właśnie ten prosty dodatek “tylko czas” najbardziej nas zaskoczył.

Można go opisać jako subtelny w kategoriach SIHH, i jest tak niedoceniany, jak £50,000 + zegarek może być. Jest to w zasadzie “regularny” 39mm Extra Thin Royal Oak, ale wykonany raczej z białego złota niż stali i posiada efektowną różowozłotą tarczę, która krzyczy “playboy z lat siedemdziesiątych”. Załóż kremowy lniany garnitur na własne ryzyko.

IWC Pilot’s Watch Automatic Spitfire

Wojskowe zegarki nigdy nie były fajne. Być może chodzi o funkcjonalność – wiedząc, że zostały zbudowane w określonym celu – i o proste, łatwe do odczytania projekty. IWC zrobiła je na obie wojny światowe i zawsze była znana przede wszystkim z zegarków pilotów. Wejdź do kolekcji Spitfire – nowej linii, która czerpie inspiracje z militarystycznego dziedzictwa marki.

Prawie nie ma marki, która nie zwróciła się do swoich archiwów po inspirację, a dlaczego nie? Klasyczny, prosty design nigdy nie będzie się umawiać. Ten Spitfire jest punktem wejścia do oferty i jest tak samo podstawowym zegarkiem, jak zobaczysz z IWC. Szczotkowana stalowa obudowa (nigdzie nie polerowana), szerokie świecące dłonie zapewniające czytelność w ciemności, łatwe do odczytania cyfry i płócienny pasek to cechy charakterystyczne klasycznych zegarków pilota. Czerwone logo Spitfire? Dodatkowy dodatek do tego, co może być jedynym zegarkiem, jakiego kiedykolwiek będziesz potrzebował.

Cartier Santos de Cartier Chronograph

Nie ma innej marki, która sprawia, że zegarki sportowe zachowują taką elegancję jak Cartier. Kolekcja Santos została ponownie wprowadzona w zeszłym roku do powszechnego uznania i jest to najnowsze rozszerzenie oferty.

Chociaż wygląda to jak zwykły chronograf, przycisk start/stop znajduje się po lewej stronie, a nie po prawej stronie, a przycisk resetowania znajduje się w samej koronie, tworząc nieco bardziej minimalistyczną, a zatem bardziej ubiorczą sylwetkę niż ma to zwykle miejsce w przypadku zegarków sportowych. Dodaj do tego czarno – stalowy mix case i czarny gumowy pasek, a otrzymasz zegarek, który przeniesie Cię z sali konferencyjnej do siłowni bez wysiłku.

Montblanc Heritage Automatic

Montblanc ma jedną z bardziej imponujących ofert którejkolwiek z prezentowanych marek, nie tylko ze względu na jej różnorodność, ale również ze względu na jej zdolność do siedzenia w tak szerokim przedziale cenowym. Zegarki zaczynają się od poniżej 2.000 funtów za prosty kawałek tylko w czasie i kończą się w setkach tysięcy z turbillonami z napędem strumieniowym.

W tym roku i na samym końcu spektrum, położył ten zainspirowany retro fragment z zupełnie nowej linii: trafnie nazwanej kolekcji Heritage. Wracając do zegarków Minerva z początku do połowy XX wieku (grupa nabyła Minerva w 2006 roku), zawiera subtelną tarczę sektorową z kontrastującymi fakturami, mieszankę okrągłych znaczników godzin i cyfr i w tym przebraniu, uderzające niebieskie akcenty.

A. Lange & Sohne Lange 1 “25. rocznica”.

Kolor niebieski jest od kilku lat trendem w horologii, do tego stopnia, że stał się stałym elementem kolekcji wielu marek i nie znika w zasięgu wzroku. A. Lange & Sohne zwrócił się w stronę odcienia dla pierwszego zegarka, który ogłosił, aby uczcić 25 lat swojego Lange 1 – charakterystycznego zegarka niemieckiej marki.

Wielokrotnie mówiliśmy o korzyściach płynących z tonalnego opatrunku – cały strój marynarki wojennej lub cały czarny może zdziałać cuda dla własnego stylu, ale tonalnie kolorowy zegarek może być równie fajny. Wystarczy nosić go jako część monochromatycznego wyglądu lub użyć go jako element oświadczenia, łącząc żywe błękity paska i akcent pokrętła.